Virtuální Středozemě prodává památku zesnulého vývojáře. Sklidila kritiku hráčů

Forthog Orc-Slayer je tajemný mistr válečník, který se v chystané hře Middle-earth: Shadow of War zjeví vždy v poslední sekundě, když hlavnímu hrdinovi Talionovi hrozí hořký konec. A je to také digitální pomník. Pro producenta Mikea Forgeyho, který v průběhu vývoje hry zemřel na rakovinu.

Potud všechno dobré – autorům by šlo jen přičíst ke cti, že se rozhodli zvěčnit svého kolegu v díle, na kterém se spolupodílel. Jenže postava Forthoga je zpoplatněná, v rámci přídavku, který stojí 5 eur, tedy asi 130 Kč. To mezi hráči vzbudilo nemalou kontroverzi.

V traileru tvůrci sice upozorňovali na to, že 3,50 eur z každého prodaného přídavku půjde na konto rodiny zesnulého vývojáře, ale celou pravdu se bohužel dočtete až malým písmem. Celá dobročinná akce platí pouze ve Spojených státech amerických (a to ještě ne ve všech státech) a peníze od zákazníků ze zbylých 194 zemí světa zůstanou v kapse mediálního molochu Warner Bros.

Celé se to dá vyřešit

Velkou kritiku na Warner Bros směřoval například youtuber Totalbiscuit, který sám trpí rakovinou. Podle něj společnost nedostatečně upozornila na to, že ne všechny prodeje podpoří Forgeyho rodinu. “To z památky na jednoho muže dělá další příklad špatných vydavatelských praktik – není to okay a nemůže to takto zůstat,” vyjádřil se konkrétně.

Jeho řešení je elegantní. Pokud není právně možné, aby rodina obdržela příjmy z celého světa, měl by se Warner Bros. zavázat k poskytnutí ekvivalentní sumy ze svého rozpočtu na dobročinnost. Totalbiscuit vyzývá všechny hráče, kterým toto jednání vadí, aby se obrátili přímo na společnost Warner Bros Games – slušným způsobem a s respektem, přesto s jasným přáním.

Middle-earth: Shadow of War – video Forthog Orc-slayer

https://www.youtube.com/watch?v=-15muasKW58

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dredathor
Host
Dredathor

V Kapce asi Melo byt v kapse