Xbox One bude možné ovládat klávesnicí a myší

Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že k herní konzoli Xbox One budete moct připojit klávesnici a myš a plnohodnotně ji tímto způsobem ovládat namísto klasického gamepadu. Informace se konečně dočkala potvrzení na veletrhu Penny Arcade Expo, a to přímo od ředitele divize Xboxu, Mikea Ybarry. Ten uvedl, že tato funkce “definitivně přijde”.

Ybarra se zároveň vyjádřil k obavám mnoha hráčů, kteří si něco takového nepřejí z toho důvodu, že jedna skupina potom bude z hlediska komfortu ovládání zvýhodněna nad druhou. V některých hrách, které se hrají online, budou mít hráči s klávesnicí a myší jasnou výhodu (typicky ve strategiích a střílečkách z pohledu první osoby). Jsou ale jistě také hry, které se vyplatí ovládat na gamepadu. Lépe to funguje třeba u závodů nebo různých simulátorech.

Hráči i vývojáři se budou moct rozhodnout

Microsoft však s něčím takovým počítá a chce mluvit s vývojáři her a přesně je na tuto problematiku připravit. V online hrách by pak hráči měli mít například možnost navolit si, proti komu chtějí hrát – zda jen proti hráčům se stejným způsobem ovládání nebo zda jim to je jedno.

“Už brzy dostanou naše první hry podporu ovládání klávesnicí a myší. Které to budou, zatím nemohu říct, ale nebude to dlouho trvat. Vývojáři se do budoucna budou moct rozhodnout, zda klávesnici a myš podporovat chtějí nebo nikoliv,” uvedl Mike Ybarra.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel
Host
Pavel

Vše je pěkné, ale bude Xbox někdy v češtině ?