Autoři Playerunknown’s Battlegrounds zakáží hráčům schválně umírat

Princip aktuálního herního hitu s osmi miliony prodanými kopiemi Playerunknown’s Battlegrounds (recenze) spočívá v tom, koncentrovat hráče na co nejmenší ploše, a to tím, že se bojiště postupně zmenšuje. Díky tomu je zaručena trvalá akce a dostatek příležitostí ke střetnutí hráčů.

Proti tomu se však staví další herní mechanika. Už nějakou dobu sužují tuto akci problémy s takzvaným AFK farmáři. To jsou hráči, kteří chtějí získat co možná největší množství herní měny při co možná nejmenší časové náročnosti.

Nechat se zabít a vydělat

Jejich trik je jednoduchý. Nechají automaticky seskočit svou postavu padákem na bojiště, tak jako všichni ostatní. Ale zatímco normální hráč se snaží co nejdéle přežít, AFK farmář pouze stojí a čeká, dokud ho někdo nezabije. Za to pak dostane malou odměnu, jakousi formu útěchy, v podobě herní měny. S tou pak může jít na tržiště a vydělat si skutečné peníze. Pochopitelně tento svůj postup opakuje dokola a kazí tak hru ostatním.

Hráčům to vadí, autoři zakročí

Problém se v poslední době natolik rozrostl, že si poctiví hráči začali masově stěžovat. To aktivovalo vývojáře, kteří už chystají protiopatření. Podle producenta Playerunknown’s Battlegrounds, Chang-Hana Kima, už jsou tato na spadnutí.

Přestože si tvůrci nemyslí, že by tento fenomén přerostl únosnou míru, chtějí proti němu zasáhnout. Možná je pochopitelně změna způsobu rozdělování herní měny, případně kompletní znemožnění AFK.

Playerunknown’s Battlegrounds se momentálně nachází v předběžném přístupu (Early Access) a dominuje žebříčkům na Steamu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na