AMD bojuje proti Intelu cenou. Ceny procesorů Ryzen výrazně klesají

Konkurenční boj mezi výrobci procesorů, společnostmi AMD a Intel, se opět rozhořel naplno. Těží z toho zákazníci, kteří si přitom v minulých letech museli zvyknout na tom, že AMD dokáže Intelu konkurovat jen velmi omezeně.

To se s příchodem procesorů AMD Ryzen změnilo. Ty navíc v posledních dnech poměrně razantně zlevňují. Na trh totiž vstoupil procesor Intel Core i5 8400, který je při ceně lehce přesahující 5000 Kč velmi zajímavou alternativou pro hráče, byť zatím není úplně dobře dostupný.

AMD nechce na nic čekat a zlevnilo své špičkové modely od Ryzen 7 1700X až po Ryzen Threadpiper 1950X.

Podle zprávy serveru Planet3DNow došlo ke zlevnění až o 12 %, což je v oblasti výpočetní techniky poměrně výrazný pád. Citelně levnější jsou však hlavně procesory s označením X. O tisíc korun zlevnil například Ryzen 7 1700X, který se tak dostal v podstatě na úroveň Ryzen 7 1700. Podobných slev se dočkaly procesory s označením Threadpiper.

AMD je velmi konkurenceschopné

Díky tomuto snížení cen se procesory AMD Ryzen stávají pro zákazníky ještě atraktivnějším zbožím – a že už předtím bylo o co stát. AMD tak před hlavní vánoční sezónou zvyšuje tlak v segmentu výkonných procesorů. Intel to pravděpodobně nebude moct nechat bez reakce, protože by přišel o prodeje.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na