Kalkulačka iPhone neumí počítat. Problémy má i s úkolem 1+2+3

Majitelé zařízení s operačním systémem iOS, tedy především iPhonů a iPadů, by se neměli slepě spoléhat na to, co jim vyplivne jejich kalkulačka za výsledky. V některých případech by na to totiž mohli nepěkně doplatit.

Už ty nejjednodušší příklady dávají kalkulačkám na přístrojích značky Apple pořádně zabrat. Poměrně snadná úloha 1+2+3, kterou dá dohromady předškolák, vede na iPhonu k výsledku 24. Může to působit jako žert na účet společnosti Apple, je to ale bohužel pravda. Nejde přitom jen o problém nejnovější verze operačního systému iOS 11, ale chyby se vyskytují i na iOS 10 a iOS 9.

Polknutí znaku

Problém se tedy v zařízeních Apple vyskytuje už celé roky a je s podivem, že na povrch vyplynul až teď. Podle všeho se vyskytuje při určité formě rychlého zadání čísel. V takovém případě může dojít k ignorování čtvrtého znaku, což ve zmíněném příkladu vede k tomuto zadání 1+23 a tedy výsledku 24.

Není známo, kolik uživatelů chyba ve skutečnosti negativně ovlivnila. Zatímco ve zmíněném příkladu si nesrovnalosti snadno všimnete, počítáte-li něco složitého, můžete snadno uvěřit chybnému výsledku. Dočasným řešením je opatrné zadávání čísel a znamének. Apple věc takto jistě nenechá a už pracuje na opravě.

 

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Mohlo by vás zajímat

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

12 Komentáře zapnuto "Kalkulačka iPhone neumí počítat. Problémy má i s úkolem 1+2+3"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
androidftw
Host

borec co to programoval tam dal řádek s nějakým delayem navíc xD
a nebo prostě iphony nestačí hardwarově a potvrzuje to, že je to drahej šmejd, zlatý levný androidi tam se nic takovýho nestane

Ondra
Host

Mi to třeba SE dělá. Když to člověk ťuká rychle, tak sice klávesa + ťukne, což evokuje, že ji člověk zmáčkl, ale ve skutečnosti ji to úplně ignoruje. Tím pádem počítá 1 + 23 a výsledek vyjde správně 24. Problém tedy není ve špatném počítaní kalkulačky, ale ve špatném zadání, resp. že to mobil z nějakého důvodu nestihne zpracovat. Neviděl bych to jako zásadní problém. Taky nepíšu články, že kvůli mým tlustým prstům mi mobil často napíše “B” místo mezery.

Mačkáš mi hada
Host

iOS 11.0.3
1+2+3=6
Díky za zbytečný článek.

zeto
Host

Však tam píší, že to zvládne i předškolák, takže tento test inteligence jsi nemusel podstupovat. I když problém se čtením evidentně máš.

Miloš
Host
Jarda
Host

Člověk který píše tyto články je doopravdy hl…tak to vidím a měl by své midráky kompenzovat jinde než tím, že bude šířit falešné informace

Martinek s
Host

Presne,ten co to pise je debil,zkousel jsem to a nikdy me nevyslo 24

zeto
Host

Jé, a já jsem jel mnohokrát autem a neboural jsem, tak ať mi nikdo neříká, že někdo boural. Tvl to je logika… 😀

kolik
Host

iphone jsou proste sracky uz by je nemeli vyrabet hlavne ze chtej takovy prachy za kram co neumi ani pocitat 😀 😀 zlatej samsung

Kelter83
Host

Ubohý komentář!!! Samsung není systém!!!, ale stejně předražený kus elektroniky

Roman
Host

Není to pravda vse funguje jak ma 1+2+3=6
Jestli to není náhodou o prstech

bolek
Host

ano, je to o prstech, jak psali v clanku. Pomalym to ale nedochazi ;o)

TOPlist