AMD přislíbilo high-end grafické karty Big Navi ještě pro letošní rok

Foto: AMD Radeon

Sledovaný veletrh CES je za námi a mnohým PC hráčům po něm zůstala na jazyku otázka: “Jak to bude s high-endovými grafickými kartami Radeon?” Šéfka AMD, Lisa Su, sice v rámci akce se zástupci médií zmínila, že se připravuje projekt Big Navi, ale neprozradila k němu žádný časový rámec.

To však změnilo nyní ve videu The Bring Up – Dr. Lisa Su at CES 2020, které najdete pod článkem. “Zaznamenala jsem na Twitteru a Redditu, že jsou lidé zvědaví ohledně Big Navi. A mohu říct, že se objeví v roce 2020,” uvedla ředitelka AMD. Přesnější datum sice nemáme, ale možný termín odhalení se nabízí na letošním Computexu, který se odehraje od 2. do 6. června v tchajwanském Tajpej.

Podle spekulací má být high-endový Radeon dvakrát výkonnější než aktuální Radeon RX 5700 XT. První benchmarky z dosud mladého testu OpenVR to jen potvrzují. Zde dosud bezejmenná AMD Radeon(TM) Graphics zaznamenala o poznání lepší výsledek než Geforce RTX 2080 Ti. Výsledky však zatím nebyly verifikovány.

Nepotvrzené specifikace Big Navi

  • 7nm Extreme Ultraviolet (EUV)-litografický 7nm+
  • RDNA 2.0 jako Navi 2x
  • Hardwarový Raytracing
  • GDDR6 videopaměť, možná také HBM2

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na