AMD Radeon RX Vega – drahý jako Nvidia Geforce GTX 1080 Ti?

Dosavadní výsledky benchmarků AMD Radeon RX Vega sice nejsou oficiální, ale naznačují, že přinejmenším jeden model grafické karty by mohl být přibližně stejně rychlý jako Nvidia Geforce GTX 1080. Zda jde o nejpomalejší nebo nejrychlejší model Vegy není zatím známo.

Švédský web Nordic Hardware informuje o úniku plánovaných cen AMD Radeon RX Vega od distributorů. Grafická karta by tak měla stát přibližně 7000 švédských korun, což je ale pouze nákupní cena pro obchodníky, jež navíc nezahrnuje daň z přidané hodnoty.

Představení již brzy

Zdroj Nordic Hardware pak uvádí, že v obchodech by grafická karta měla stát v přepočtu přibližně 22 600 Kč. To je cena velmi podobná té, za kterou se prodává Geforce GTX 1080 Ti. Dosavadní informace přitom napovídají, že z hlediska výkonu zůstane karta od Nvidie nepřekonána.

Z tohoto hlediska by cena měla být o něco nižší. AMD je přitom známé tím, že při stejném výkonu nabízí své grafické karty o něco levněji než konkurence. AMD chce svůj Radeon RX Vega představit 30. července na veletrhu Siggraph, kdy pravděpodobně nastíní i finální cenu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na