Nokia 8 – high-end smartphone v polovině srpna

Finská společnost Nokia chce ve spolupráci s HMD Global oprášit zašlou slávu své značky a být znovu aktivní na trhu s mobilními telefony. Už týdny kolují dohady o tom, že bude představen smartphone s označením Nokia 8, který bude pořádným high-end kouskem.

Dosud Nokia vzbuzovala pozornost zejména svým vzkříšením modelu 3310. To je ale na současném trhu spíše kuriozita a retro vlna. Takový telefon v dnešní době poslouží dobře jako záložní nebo nouzový, dlouhodobě na něm ale příliš stavět nelze.

Nokia 8 je high-end model

Nokia 8 by se ale měla v konkurenci ostatních výrobců držet zdatně. Podle informací serveru Android Authority zve HMD Global na “mysteriózní událost”, která se bude konat 16. srpna 2017, při níž má být představen “další milník telefonů Nokia”. Existuje přitom jen málo pochybností o tom, že půjde rovnou o model Nokia 8. V posledních týdnech unikly dokonce technické specifikace telefonu, přestože až do oficiálního potvrzení pochopitelně není jisté, zda jsou konečné.

Podle neoficiálních informací bude Nokia 8 poháněna procesorem Qualcomm Snapdragon 835 a disponovat má buď šesti nebo dokonce osmi gigabajty operační paměti. Displej by měl mít úhlopříčku 5,3 palce a rozlišení 2560×1440 pixelů. Coby operační systém bude použit Android 7.1.1.

Na zadní straně najdete duální kameru Zeiss se 13 megapixely. Mluví se také o podpoře dual SIM a microSD slotu.

Nokia 8 v barvách modrá, stříbrná a zlatá má stát přibližně 15 500 Kč.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na