Amnesia: Rebirth vyjde v říjnu a je aspirantem na nejděsivější hru roku

Foto: Amnesia Rebirth

Když se objeví nová hra od švédského studia Frictional Games, můžete se téměř s jistotou vsadit, že se nebude jednat o záležitost pro slabé povahy. Umění vytvořit nesmírně děsivou atmosféru prokázali lidé shromáždění kolem Thomase Gripa již ve své prvotině Penumbra a k naprosté dokonalosti jej dotáhli přesně před deseti lety titulem Amnesia: The Dark Descent, který dodnes platí za to vůbec nejlepší, co žánr survival horroru nabízí.

Amnesia: Rebirth bude v pořadí již třetí hrou ze série Amnesia a fanoušky jistě potěší, že se vrací k samotným kořenům série. Druhý díl s podtitulem A Machine for Pigs z roku 2013, který vytvořilo studio The Chinese Room, sice nabídl poutavý příběh, hratelnosti a skutečně děsivých momentů, díky nimž se série stala doslova kultovní záležitostí (a to i díky YouTube videím) v ní však bylo pomálu.

Prvotní trailer toho o hře příliš neprozradil, což nás ani příliš nepřekvapilo – Frictional Games si vždy u svých her zakládají na tom, aby před vydáním nevypustili do světa zbytečně více informací, než je nutné, což kvitujeme zejména v případě horrorových her s povděkem. Dnes zveřejněný druhý trailer již toho o hře prozrazuje o poznaní více a víme tak například, že se do hry vrátí pro první díl typické sbírání zápalek a rozsvěcování loučí, kradmé plížení kolem nepřátel či simulace duševního zdraví hlavní postavy. Veškeré herní dění se přitom nebude odehrávat pouze v interiérech, ale podíváme se také na denní světlo.

Tou nejcennější informací z nového traileru nicméně je odhalení data vydání. Hra vyjde již 20. října a to na PlayStation 4 a také PC, kde bude distribuce zajištěna prostřednictvím Epic Games Store, Steamu a GOGu.

Amnesia: Rebirth – Release Date Reveal Trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na