Anthem je momentálně nejhůře hodnocenou hrou studia BioWare

Nedávno vydaný Anthem od studia BioWare aktuálně drží velice smutné prvenství. Momentálně se jedná o nejhůře hodnocenou hru, vytvořenou tímto studiem. Vyšších průměrných známek dosáhly i rozporuplné tituly Dragon Age 2 či Mass Effect Andromeda.

Anthem je venku již několik týdnů a již jsou známé známky, které hře udělila ta nejprestižnější herní média. Mnoho recenzí, vydaných bezprostředně po samotném vydání hry, přitom číselné hodnocení v závěru zcela postrádalo. Recenzenti potřebovali často více času, aby hru mohli vyzkoušet dostatečně také v jejím sandboxovém módu, jenž byl před vydáním propagován jako největší tahák celého titulu.

Uznávané zahraniční herní weby hru ohodnotili převážně mírně nadprůměrnými známkami:

  • GameStar – 67 / 100
  • IGN – 65 / 100
  • GameSport – 60 / 100
  • Guardian – 40 / 100
Tip na článek:  Anthem je až příliš vykalkulovanou akcí, které schází vlastní identita - recenze

Průměrné hodnocení Anthem na Metacritic je k dnešnímu dni přesně 60 procent. Pro srovnání – kritikou rovněž spíše chladně přijatý Mass Effect Andromeda drží aktuálně hodnocení 72 procent. Pro srovnání jsme zvolili PC verze obou her, u nichž je k dispozici nejvyšší množství relevantních recenzí.

Na chladné přijetí své nejnovější hry v BioWare zareagovali zveřejněním plánu, který upřesňuje, na co všechno se hráči Anthem mohou těšit v případě tří nadcházejících větších updatů. Většinou se jedná o nový obsah, dá se však čekat, že některé kritizované aspekty hry rovněž projdou větší či menší revizí. K hodnocení Anthem jako celku bude z našeho pohledu potřeba přistupovat stejně jako k hodnocení ryzích MMORPG her, u nichž jsou první měsíce po vydání vždy svým způsobem stále betatestem. Vzpomeňme si například na The Elder Scrolls Online. Hra po vydání rovněž nesklízela příliš pozitivní ohlasy, ale po sérii updatů a vydání několika datadisků se z ní stala příjemně hratelná zábava pro masy. Možná za rok budeme to samé říkat i o Anthem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
WhiteFoxy
Host
WhiteFoxy

Takže jsem si vlastně předplatila Legion verzi, kterou budu schopná hrát pořádně až za rok? Takhle se vydělávají money (y) Fakt mě tohle vytočilo… Mám pocit jako by lidi v alpha verzi dělali velký hovno. Tolik bugů ve hře jsme ještě neviděla. Demo verze? Tohle byla beta…

funboy
Host
funboy

Ať už ten Bioware chcípne 🙂