Do Apex Legends brzy vpadnou Číňané. O hru má zájem Tencent

Vzhledem k tomu, že online battle royale akce Apex Legends slaví na Západě velké úspěchy, není divu, že chce čínský gigant Tencent přinést tento titul také na svůj domovský trh, stejně jako do dalších asijských zemí, kde je silný. Podle zákulisních informací už se pustil do rozhovorů s Electronic Arts. Pokud by se zprávy potvrdily, pravděpodobně dojde brzy ke strmému nárůstu počtu hráčů Apex Legends.

Tencent patří mezi největší zábavní giganty na světě a na čínském trhu provozuje i největší konkurenty Apex Legends, kterými jsou PUBG a Fortnite. Zajímavé každopádně bude, zda dojde k rozdělení serverů pro západní a čínské hráče nebo zda se budou moct střetnout.

Ať už to bude Tencent nebo někdo jiný, je prakticky jisté, že se Apex Legends na asijský trh velmi brzy dostane. Zmínění konkurenti jsou zde totiž velmi úspěšní a EA si nebude chtít toto lukrativní pole působnosti odepřít. Potřebují k tomu ale razítko čínských úřadů, které se podle všeho lépe shání ve spolupráci se silným místním partnerem.

Apex Legends si dva týdny po vydání stáhly už desítky milionů hráčů a na streamovací platformě Twitch je hra momentálně dokonce oblíbenější než Fortnite.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na