Aquanox Deep Descent v traileru předvádí podmořskou akci

Aquanox je pozapomenutá, přesto svého času velmi zajímavá dvoudílná série podmořských akcí od Massive Entertainment. Oba díly vyšly v letech 2001 a 2002 a po sedmnácti letech se dočkají pokračování, byť od jiných autorů. Aquanox Deep Descent vyjde v první polovině příštího roku. Co nám prozradila prezentace na Gamescomu?

Příběh se odehrává na Zemi v roce 2370. Je to ale jiná Země, než jak ji známe. Lidstvo ji do té doby stihlo zničit a je tak celá pod vodou. Jak už to tak bývá, když je nouze nejvyšší, lidé se ještě rozdělí na několik frakcí a začnou spolu vést válku. Příběhová kampaň by podle vydavatele THQ Nordic měla zabrat přibližně dvanáct hodin – na akční hru, kterou nový Aquanox je, tedy standard.

Kromě hlavního příběhu se můžete těšit také na vedlejší mise, které však mají mít rovněž příběhové ukotvení. Úkoly typu “dojdi támhle a zabij tam pět nepřátel” sice také budou existovat, spadají však do ranku takzvaných “Bounties”, tedy vypsaných odměn. Těch si pochopitelně nemusíte všímat a o nic moc nepřijdete. Kdo si však bude chtít vylepšovat své plavidlo, možná jimi vezme zavděk. Kupovaná výzbroj bude poměrně drahá, a tak bude velký důraz kladen na vlastní tvorbu, tedy crafting.

Kde je cílová skupina?

Do příběhové linky se mohou pustit až čtyři hráči zároveň v kooperativním módu. Aquanox Deep Descent by měl být hodně akční, čemuž padlo za oběť i několik realističtějších prvků. Ukazatel kyslíku byste tak hledali marně. V podstatě by to celé vypadá jako vesmírná střílečka, akorát pod vodou, což ovlivňuje fyzikální model. Podle mého docela negativně, protože se loď ovládá poněkud toporně.

Je velkou otázkou, zda Aquanox Deep Descent v dnešní době najde dostatečně početnou cílovou skupinu. Nakonec ani jeho předchůdci nebyly zrovna prodejními trháky. Určitou realizaci vidíme v podpoře virtuální reality, ta však podle THQ Nordic nebude k datu vydání podporována a počítá se s ní až na později. Nejsem si jist, zda je to nejlepší řešení…

Aquanox Deep Descent – Gamescom 2017 trailer

 

 

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na