Ark: Survival Evolved nezvládá nápor hráčů, servery jsou plné

Když před dvěma dny konečně vyšla survivalová hra Ark: Survival Evolved, bylo nadšení hráčů zprvu velké. Počáteční euforie ale rychle ustoupila rozčarování a naštvání. Nejprve se hráči potýkali s technickými problémy na serverech, které vedly k prodlevám. Ale jakmile se tyto porodní bolesti podařilo vyřešit, přišly nové – zcela přeplněné servery.

Na Redditu se objevují zážitky hráčů, kterak se do hry připojovali několik hodin a některým se to nakonec stejně nepodařilo. Podle všeho je snaha o připojení se na server také pěknou klikací orgií, když je třeba neustále obnovovat seznam serverů a doufat, že se někde objeví volné místo.

Důvod k radosti?

Pro tvůrce je to samozřejmě příjemná i nepříjemná zpráva zároveň. O Ark: Survival Evolved má zájem větší množství hráčů než čekali, ale ti jsou na druhou stranu naštvaní, což se snadno může projevit v negativní publicitě hry. Proto už se autoři omlouvají a přidávají dodatečnou serverovou kapacitu. Zároveň usilovně pracují na odstraňování chyb, které se po vydání objevují.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na