GTA Online – Rockstar bere poctivým hráčům miliony. Myslí si, že podváděli

Autoři GTA Online momentálně postihují zjevně nevinné hráče. Na Reditu a oficiálních fórech se množí zprávy o zabrané herní měně. Postižené hráče čeká při startu hry nemilé oznámení o tom, že jejich konto bylo o pár milionů upraveno. Jeden z hráčů takto přišel o 9 milionů GTA dolarů. Za normálních okolností Rockstar takto penalizuje cheatery, moddery a hráče, kteří využívají glitchů k neoprávněnému obohacování se.

Většina dotčených v této vlně však přísahá, že nikdy žádný podvod ani nedokonalost nevyužila. Někteří z nich jsou i zasloužilí členové komunity, kteří pravidelně pomáhají s reporty, jež Rockstaru pomáhají servery čistit od hackerů.

Na stížnosti se však hráčům nedostává uspokojivých odpovědí. Obdrží totiž jen tuto zprávu: “Váš bankovní účet v GTA Online byl upraven s cílem odstranit nelegitimně získané peníze. Pro více informací klikněte na následující odkaz.” Některým hráčům se ještě dostalo zprávy, že jejich peníze byly tak jako tak vymazány a nelze je obnovit.

Hráčům dochází trpělivost

Samozřejmě je možné, že se v GTA Online masivně využívalo určitých bezpečnostních děr, což teď hráči nemusí přiznat. Velikost zátahu je ale enormní a celá věc na nekomunikující Rockstar nevrhá zrovna příznivé světlo. Tvůrci už navíc delší dobu čelí nevoli hráčů, která míří na vysoké ceny nového herního obsahu.

Pravděpodobně ale ani tyto události neudělají s pozicí GTA Online coby jedné z nejúspěšnějších her současnosti nic zásadního. Dlouhodobě by se však Rockstaru mohla jeho arogance vymstít.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na