Ark: Survival Evolved porušil slib a snaží se vydělat na hráčích

Masivně multiplayerová hra Ark: Survival Evolved slibovala, že nikdy nezavede takzvaná mikrotransakce, tedy prodej virtuálních předmětů za skutečné peníze. Tento příslib je ale pryč a autoři se uchází o peněženky hráčů.

V porovnání s jinými hrami je to stále relativně neškodné. Ark: Survival Evolved nabízí v obchodech Xbox One a PS4 skiny za 0,99 či 1,20 EUR apod. Předně však jde o porušení slibu, který tvůrci hráčům dali před dvěma lety. Žádný obchod s kosmetickými předměty, žádný prodej obsahu nebo dokonce bazar se zbraněmi.

Vývojářské studio Wildcard se podobnému vykreslení brání a tvrdí, že se svého slibu nadále drží. To, že se teď objevilo několik předmětů, které lze zakoupit, je prý dáno snahou dostat Ark: Survival Evolved do kamenných obchodů. Zde firma musela jednat s velkými giganty herního trhu, který mají svá pravidla. Jedním z nich prý jsou nejrůznější bonusy k předobjednávkám, které si jiní hráči musí normálně koupit. Do budoucna se přitom s mikrotransakcemi nadále nepočítá a tato situace tedy bude výjimkou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na