Československo se ukáže světu v Call of Duty: WW2. Bude to atentát na Heydricha?

Call of Duty: WW2 se jak známo vrací do druhé světové války. Hra vychází v pátek, ale už teď je jasné, že se po vydání dočká přídavku jménem Resistance. A právě v něm bude mít – vedle Polska a Francie – svou roli také Československo, respektive Protektorát Čechy a Morava, abychom byli přesnější.

Jak už název přídavku Resistance napovídá, půjde o ozbrojený odboj, který se v okupovaných zemích vzedmul proti nacistickému Německu. Na první pohled je zvláštní, že se do výběru hlavních odbojářů dostali také Češi a Slováci, kteří se nacistům se zbraní v ruce takřka nebránili.

Přestřelka v kryptě kostela?

Pokud však prolistujeme historii podrobněji, zjistíme, že na kontě českých výsadkářů je jeden z největších odbojářských kousků druhé světové války. Ano, je to atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha a následné události s vyústěním s hrdinným bojem v kryptě kostela Cyrila a Metoděje. Přestože autoři tuto inspiraci nepotvrdili, je naprosto logická a těžko by bylo možné vybrat něco jiného.

To ale neznamená, že by Call of Duty: WW2 – Resistance bylo historicky naprosto akurátní. Pravděpodobně si vezme jen výchozí inspiraci a události si zpracuje s jistou mírou umělecké licence.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš Pitín
Host
Tomáš Pitín

Češi a Slováci se nacistům téměř nebránili??!! Tak to je FAKT hustá hovadina! Asi by to chtělo zkusit něco přečíst a ne jen “smažit” !!!