Assassin’s Creed Origins obsahuje týden starý archeologický objev. Jde o Cheopsovu pyramidu

Minulý týden vyšlo najevo, že vědci odhalili v Cheopsově pyramidě v Egyptě neznámý prostor ve tvaru komory. Výsledky bádání dávají vědcům odpověď na důležitou otázku po struktuře celé stavby.

Zatím není známo, jakou funkci komora v pyramidě zastávala. Možná šlo pouze o strukturální záležitost, která monumentální stavbě propůjčuje stabilitu a zajistila tak její přetrvání až do dnešních dní, coby jediného z historických sedmi divů světa. Cheopsova pyramida je nejstarší a největší pyramidou v Gíze.

Hra Assassin’s Creed Origins (recenze) vás ohromující pyramidu nechá navštívit a poznávat. Poté, co vědci přišli se svým objevem, napsal jeden z hráčů na Twitter, že teď by hra potřebovala update. Jenže na to konto se ozval kreativní ředitel vývoje a překvapivě oznámil, že nový nález už je v Assassin’s Creed Origins integrován.

Sázka na správného koně

Vzhledem k tomu, že hra vyšla ještě před odhalením nového vědeckého nálezu, je na místě se zeptat, jak je možné, že ho už zahrnuje. Nejde přitom o prorocké schopnosti autorů. Ti se pouze řídili myšlenkami známého francouzského architekta Jeana-Pierra Houdina, který už před lety přišel s teorií, jak mohla být pyramida postavena. Tato teorie se nyní potvrdila a Assassin’s Creed Origins tak zjevně vsadil na správného koně.

Nejde přitom o první moment, kdy se Assassin’s Creed Origins zapletl s vědci zabývajícími se historií. Ti už před několika dny kritizovali příliš sexuálně zabarvenou Kleopatru.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na