Assassin’s Creed Origins čelí kritice kvůli Kleopatře. Je prý moc sexy

Podporuje Assassin’s Creed Origins sexistický obraz žen? A jak je to vlastně s historickou přesností tohoto předvánočního hitu? Pokud bychom si coby odpověď na tyto dvě otázky vzali postavu Kleopatry, která se ve hře vyskytuje, nedopadl by Assassin’s Creed Origins nejlépe. Tvrdí to alespoň historici.

Podle nich hra prezentuje nikoliv historickou postavu Kleopatry, nýbrž její pouhou karikaturu. Královna Nilu je zde vyobrazena jako femme fatale ve volnomyšlenkářských sexy oblečcích, které odhalují velkou část jejího těla. Kromě toho neustále flirtuje s muži a je velmi lascivní. Z tohoto hlediska nemá herní postava se svou historickou předlohou nic společného jak ve věci vzezření, tak chování. Pro magazín Polygon to potvrdila řada archeologů, egyptologů a dějepisců.

S kolika muži strávila noc?

Pojetí Kleopatry v Assassin’s Creed Origins (recenze) tak do značné míry vychází z propagandy, kterou o ní šířil její římský císař Augustus po válce s Markem Antoniem, který skutečně byl Kleopatřiným milencem. Aura erotické svůdkyně, kterou Kleopatra vyzařuje už v první scéně hry, kdy nabízí každému muži, že s ní může spát, když se pak nechá popravit, tak vůbec neodpovídá skutečnosti. “Pravděpodobně ve svém životě spala se dvěma muži,” uvádí k tomu jeden z historiků. “Zcela jistě nenabízela mužům, že s ní mohou strávit noc. Byla v podstatě bohyní. Pokud už s někým měla sex, bylo to hlavně proto, aby zajistila bezpečnost své země.”

Historici naopak chválí to, že Assassin’s Creed Origins zdůrazňuje také Kleopatřiny skutečné přednosti, mezi které patřila zejména diplomatická šikovnost. Jinak se ale drží spíše obrazu, který o egyptské královně rozšířily západní filmy a který pochopitelně velmi dobře prodává. Je třeba si také uvědomit, že jde ze všeho nejvíc o hru, která má hráče bavit, nikoliv učit dějinám.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Michal121
Host
Michal121

Samozřejmě, mže jde o hru, pak ale nechápu, proč vznikl tenhle nesmyslnej článek? Tím, že jste jej vy ubozí pisálci vytvořili, vlastně umožnujete nesmyslnou debatu, okolo vzhledu Kleopatry. Copak, máte ještě vokurky, že nemáte vo čem psát, tak píšete hovadiny?

Jiří
Host
Jiří

Naprosto nesouhlasím s tvrzením, že jde o hru, která by “měla především bavit, nikoli učit dějinám”. To naprosto shazuje postavení historických fikcí ve společnosti a degraduje je jako něco neakcepovatelného. Pokud je nějaká hra zasazená do skutečných historických reálií a odehrává se během skutečných historických momentů, i když je děj hry samotné fikcí, měla by se naopak snažit pochytit skutečnost co nejlépe. Nikdo neříká, že by takový krok měl snížit zábavnost hry. Vzpomeňte na podobné počiny, jakým byl Pharaoh. Dodnes zábavná, a navíc vysoce edukační.

Jiří je kkt
Host
Jiří je kkt

😀 tak ty jsi dobrej najivka nebo ti je 15 a jeste nevis jak svet kolem tebe funguje ….

Antonín Veselý
Host
Antonín Veselý

Mohou-li být natočeny filmy typu Pearl Harbor, Bathory, Železná srdce, nebo Tři mušketýři 2011, a jsou-li vydávané za historické, je postava Kleopatry v Assassin’s Creed celkem přijatelná.

d@rkWolf
Host
d@rkWolf

No Pearl Harbor je legendární :D, hlavně to jak Japonci neustále provádí nálety a vyhazují do vzduchu raketové torpédoborce(třída Spruance, dnes už vyřazené, nahrazeny třídou Arleigh Burke). Záběry na USS Missouri(spuštěna na vodu o několik let později), v záběru památník Arizony, v záběru letadlová loď třídy Midway(opět spuštěna na vodu o několik let později), úplně špatné rozmístění lodí při leteckém záběru na Pearl, špatné modely B-25 Doolittlova raidu atd. Zvlášť u věcí, evidentně digitálně vytvořených je až smutný, že je ani nevytvoří správně. Přitom dokumentace a fotky jsou běžně dostupné. No ale ti Tři mušketýři z 2011 snad nikdy jako… Číst vice »