Atari představilo ovladač pro svou novou konzoli. Velké retro!

Společnost Atari už nějakou dobu chystá vzkříšení svého slavného jména a chce na trh uvést zbrusu novou herní konzoli, která nese jméno Ataribox. Zatím o ní není známo nic moc konkrétního, firma už ale aspoň prezentovala, jak bude konzole vypadat a teď představila také ovladač, který se nese na skutečné retro vlně. Stejně jako před mnoha lety se i tentokrát jedná o malý a stylový joystick.

Samozřejmě je velkou otázkou, zda má takový minimalismus v dnešní době své místo. Po designové stránce určitě, ale nezapomínejme, že tímto nástrojem budete muset ovládat hry. Už jen proto čekáme pro Ataribox spíše jednodušší tituly v duchu herních prvopočátků, byť v moderním hávu.

A pro srovnání: takto vypadal ovladač (joystick) pro Atari 2600 z roku 1977:

Samotná chystaná herní konzole Ataribox má být po designové stránce velmi stylová a zároveň lehce navozovat dojem starých dobrých časů.

Pro mladší ročníky zrekapitulujme, co Atari vlastně je. V 70. a 80. letech byla tato společnost zejména díky vynikající konzoli Atari 2600 jedním z hlavních hráčů na konzolovém trhu. Jenže pak přišly roky 1983 a 1984 a velký propad videoherního průmyslu ve Spojených státech amerických. Atari se dostalo do potíží a z konzolového trhu ho vytlačilo japonské Nintendo. Atari bylo následně rozděleno na několik segmentů. Odnož Atari SA, která je zodpovědná za Ataribox, vznikla po komplikovaných licenčních přesunech ze zbytků Infogrames a Atari Corporation. Arkádová odnož Atari Games byla na počátku milénia pohlcena mediálním obrem Warner Bros.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na