Atari vydělalo dvě miliardy dolarů. Ale chce po hráčích, aby zafinancovali Rollercoaster Tycoon

Společnost Atari oznámila vývoj Rollercoaster Tycoonu pro herní konzoli Nintendo Switch. Na tom by nebylo nic zvláštního – simulace zábavního parku patří dlouhodobě k nejoblíbenějším značkám firmy a na Switchi by si mohlo najít další fanoušky.

Jenže tím to bohužel nekončí. Atari totiž požádalo samotné hráče, aby pomohli vývoj Rollercoaster Tycoonu pro Switch zafinancovat. Přitom ke hře v podstatě nic neprozradilo, jen to, že bude obsahovat exkluzivní funkce, sandboxový mód a nějaké ty připravené scénáře.

Crowdfundingovou kampaň spustilo Atari na platformě Start Engine a cílovou sumu stanovilo na 1,07 milionu dolarů. Minimálního cíle 10 000 dolarů už bylo dosaženo. Abyste mohli do projektu investovat, musíte převést alespoň částku 250 dolarů. To je hodně, ovšem Atari za to také investorům slibuje, že mezi ně rozdělí 50 % zisku do chvíle než dosáhnou 120 % vlastní investice, následně jim pak ze zisků bude vyplácet 25 % po prvních 18 měsíců od vydání hry.

Takhle se to přesně nedělá

Většině fanoušků se celá záležitost příliš nelíbí. Ve videu ke kampani se šéf Atari Todd Shallbetter chvástá tím, že firma v posledních letech vydělala 2 miliardy dolarů. Hráči se tak logicky ptají, proč chce na vývoj peníze od nich a nezafinancuje si ho sama. Kromě toho se jim nelíbí angažmá vývojářského týmu Nvizzio Creations, který je zodpovědný za slabý díl Rollercoaster Tycoon World.

Celá anabáze se tak pro Atari změnila ze všeho nejvíce v PR katastrofu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na