Autoři Cyberpunku 2077 nestíhají. Hru už potřetí odložili

Foto: CD Projekt

Vývoj nejočekávanější hry současnosti, kterou je bezesporu Cyberpunk 2077, zdaleka nejde podle plánu, ba právě naopak. Finále je hrbolatější, než by kdo očekával a donutilo tvůrce z polského CD Projektu hru už potřetí odložit. Tentokrát jde o odklad v délce tří týdnů a hra by nově měla vyjít 10. prosince. Pro autory je to nicméně velmi bolestivé, protože už naplno nestihnou uvedení nových konzolí na trh, s nimiž se bude prodávat velké množství her a zkrátí si okno pro vánoční nákupy.

Je tedy evidentní, že odklad byl nutný. Cyberpunk 2077 byl přitom před časem označen za hotový tím, že byl oznámen takzvaný gold master. To mimo jiné znamená, že titul byl odeslán k výrobě fyzických nosičů. CD Projekt teď přiznává, že do výroby poslal dosti problematický kousek a musí ještě pracovat na jeho vylepšení, která se k hráčům dostanou ve formě patche v den vydání.

Jelikož se Cyberpunk 2077 postupem času vyvinul takřka ve hru nové generace, musíme se ujistit, že bude všechno správně fungovat a že všechny verze poběží hladce. Je nám jasné, že to může působit nerealisticky, když někdo říká, že 21 dnů může znamenat nějaký rozdíl při vývoji tak obří a složité hry, ale je to skutečně tak,” píší autoři ve svém prohlášení.

Neustálé odklady nicméně vzbuzují otázku, zda nebude výsledný produkt plný chyb, protože toto už je skutečně nejzazší termín, kdy hru vydat. Jinak by finanční ztráty byly až příliš vysoké.

Cyberpunk 2077 vychází na PC, Xbox One, Playstation 4, Xbox Series S/X, Playstation 5 a Google Stadia.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na