Autoři Forza Horizon 3 nečekaně pracují na RPG s otevřeným světem

Společnost Playground Games, která stojí za titulem Forza Horizon 3, se rozhodla založit druhé vývojářské studio, ve kterém se chce věnovat jiným žánrům než je ten závodní. Teď vyšlo najevo, na čem tento tým pracuje: půjde o velké RPG s otevřeným světem. Titul má kódové označení “Project 2”.

Na Twitteru teď autoři uvedli, že pro vývoj našli příslušnou budovu, kde bude mít nový tým kanceláře. Také upřesnili, že by mělo jít o “akční RPG”. Další detaily bohužel zatím nejsou známé.

Zkušenosti nejsou špatné

To, že se experti na určitý žánr pouští do neprobádaných vod, mohou mnozí možná vidět skepticky. Ne vždy to ale musí být na škodu. Vezměme si například takové Guerilla Games. Tento holandský výrobce her proslul sérií lineárních akcí Killzone. V březnu 2017 však na trh uvedl mistrovské dílo Horizon: Zero Dawn, rovněž s otevřeným světem.

Spojitostí bychom mohli najít více. Zatímco Horizon: Zero Dawn bylo exkluzivním titulem pro Playstation 4, mohl by být chystaný projekt od Playground Games exkluzivitou pro Xbox One. Ten takové hry potřebuje jako sůl, protože v tomto ohledu za konkurencí od Sony výrazně zaostává.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na