Smutný konec Marvel Heroes. Tvůrci vyhozeni na minutu a bez odškodnění

Bylo to jako pěst do obličeje. Pouhý den před jedním z největších amerických svátků, Dnem díkůvzdání, bylo kompletní osazenstvo studia Gazillion postaveno takříkajíc před dveře. Tvůrci online hry Marvel Heroes neobdrželi ani žádné vyrovnání.

Firma zkrátka zavřela krám. Informuje o tom hned několik zaměstnanců na svých twitterových účtech. S ukončením provozu Marvel Heroes se počítalo. Mělo se tak ale stát až v prosinci. To už ale zjevně neplatí a provoz hry bude nejspíš ukončen už dnes.

Hru zařízl Disney

Personál kalifornského studia se tak ocitl skutečně v nelehké situace. Nebudou mu proplaceny nevybrané dny dovolené a zdravotní pojištění, které je pro zaměstnance v USA velmi důležité, skončí koncem příštího týdne.

Celou situaci pravděpodobně před pár dny spustila společnost Disney, která s firmou Gazillion ukončila obchodní vztahy.

PC verze Marvel Heroes vyšla už v roce 2013, na konzolích Playstation 4 a Xbox One ale byla k dispozici až od června tohoto roku. Majitelé konzolových verzí už zkouší získat své peníze zpět.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tom
Host
Tom

“Nebudou mu proplaceny nevybrané dny dovolené“

Amerika nemá placenou dovolenou a je nepsaným, že dovolené ani nneí tolik co třeba v ČR. Navíc na dovolenou tam téměř nikdo nejezdí.

Mickey Smola
Host
Mickey Smola

Fu*k you DISNEY, from now i hate this shi*ty company.

Děd Maroz
Host
Děd Maroz

Tak bež koukat na Mrazíka ty “shite”.