Autoři Minecraftu šlápli vedle. Jejich hra Scrolls definitivně končí

Mohlo by se zdát, že pokud někdo ví, jak udělat úspěšnou hru, jsou to autoři Minecraftu, vývojářské studio Mojang. Jenže případ Scrolls ukazuje, že k úspěchu potřebujete také pořádnou porci štěstí a především se trefit do aktuálního vkusu hráčů.

V případě online karetní hry Scrolls, která byla konkurencí například veleúspěšnému Heartstone, to zkrátka nevyšlo. Už v polovině roku 2015 se spekulovalo, zda Mojang náhodou neukončí veškerou podporu hry a nevypne servery. Nakonec dal hře ještě pár let šanci, ta se však stejně nechytila. A tak hra skončí až 13. února 2018, kdy dojde k definitivnímu odpojení serverů.

Mojang chce však fanouškům Scrolls nechat možnost hru nadále hrát. Momentálně tak pracuje na zveřejnění serverového software a lehce modifikovaného klienta, což jsou nástroje, které hráči potřebují k hostování vlastních serverů. Komunita by pak měla mít také možnost hru do určité míry editovat, případně dále rozvíjet. Zatím však není známo, kdy k uvolnění nástrojů dojde – pro Mojang to zjevně není priorita, ale pouze úlitba věrným hráčům.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na