Senzace! Fortnite v počtu hráčů překonalo PUBG. Servery nevydržely nápor 3,4 milionů lidí zároveň

Zdálo se téměř nemožné, že by některý titul mohl překonat aktuální hit Playerunknown’s Battlegrounds v počtu zároveň hrajících hráčů. Jenže Fortnite se to podle všeho povedlo, byť je to – jak už to tak v podobných případech bývá – hra s vysokými čísly.

Vývojářské studio Epic Games oznámilo, že ve svém titulu Fortnite zaznamenalo více než 3,4 milionu současně hrajících hráčů. To je o dvě stě tisíc víc než kolik činí dosavadní rekord Playerunknown’s Battlegrounds. V čem je háček? Inu, Fortnite tohoto čísla dosáhlo na třech platformách (PC, Xbox One a PS4), zatímco PUBG se to povedlo pouze na PC. Z toho vyplývá, že na počítači je zřejmě stále nejhranější PUBG. Epic v součtu zároveň nerozlišuje dvě verze své hry – standardní Fortnite a úspěšnější Fortnite: Battle Royale. Vzhledem k tomu, že hra neběží přes Steam, nýbrž Epic Launcher, není možné celkové číslo rozklíčovat.

Servery Fortnite se dočkají posílení

Fortnite: Battle Royale se však tak jako tak stává pro Playerunknown’s Battlegrounds velkou konkurencí, protože neustále stoupá, zatímco PUBG v posledních dnech začal podle Steamcharts poprvé od opuštění fáze předběžného přístupu ztrácet hráče. Dost možná to souvisí s promořeností hry cheatery, kteří kazí hru ostatním.

Obrovský zájem o Fortnite zaskočil i samotný Epic. V době největší špičky v posledních dnech se stávalo, že servery byly nedostupné, což společnost přiznala a oznámila opatření, aby se tak už nestávalo.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
dgfsa
Host

kundo fortnite nikdo negamesí