Autoři Star Citizen vybrali od fanoušků na vývoj 4 miliardy. Teď po nich chtějí, aby platili za živý přenos komunitní akce

V komunitě kolem chystaného vesmírného simulátoru Star Citizen to aktuálně vře. Vývojářské studio Cloud Imperium Games totiž oznámilo, že živý přenos z komunitní akce Citizencon bude k dispozici pouze za poplatek. Kritici autory obviňují z toho, že se chovají jako velcí vydavatelé, přitom peníze na vývoj získali jen a jen od fanoušků.

Kdo by se chtěl podívat na celý Citizencon živě, musí uhradit částku ve výši 24 dolarů na webu Roberts Space Industries. Úvodní řeč, stejně jako závěrečný ceremoniál budou ke zhlédnutí zdarma, ovšem hlavní obsah je zpoplatněn. Celý záznam bude následně zdarma uvolněn na Youtube. Jde tedy skutečně pouze o živý přenos celé show.

Na síti Reddit se následkem toho začaly množit negativní komentáře poukazující na nenažranost tvůrců Star Citizenu. Situace byla tak žhavá, že se do obhajoby pustil samotný duchovní otec celého projektu, Chris Roberts.

Na vybrané peníze se nesáhlo

Ten uvedl, že livestream Citizenconu s sebou přináší nemalé náklady, které dosahují “nižší šestimístné částky”. Přední zájmem bylo zajistit kvalitu, a tak byl pro přenos najat speciální tým. Dále jsou tu náklady na dopravu a ubytování členů týmu Star Citizenu.

Roberts dodává, že vše samozřejmě mohli pokrýt z enormně úspěšné crowdfundingové kampaně, ovšem to nepovažovali za správné, protože aktuálně vybraných 193 milionů dolarů, tedy přes 4 miliardy korun, je určeno na vývoj hry.

Přístup k živému přenosu budou mít zdarma pouze podporovatelé od úrovně Concierge, stejně jako předplatitelé služby Community. Roberts dodal, že poplatky za živý přenos možná ani nepokryjí veškeré náklady a rozhodně nejsou určeny k obohacení firmy.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

Totální jebky, co dodat 😀

W3nCZ4
Host
W3nCZ4

Troch staré info myslím. Stream bude zdarma pro všechny. Podle toho co jsem se dočetl na FAQ ohledně Citizenconu. Dokonce je možné rebrodcastovat jejich stream live.

Funboy
Host
Funboy

I kdyby tak to asi bylo kvůli negativnímu nátlaku fanoušků.

W3nCZ4
Host
W3nCZ4

No to je hezké ale to, že to bude free je minimálně 3-4 dny stará informace. Autor tak mohl v článku dodat, že
se nakonec společnost rozhodla poplatky zrušit ke spokojenosti včech. Myslím že je chválihodné uznat chybu a napravit ji. No upřímně za podmínek, které jsou ty poplatky za stream absolutně chápu. Záznam by byl free takže není problém si pořkat. A za luxus vidět celou show live z pohodlí domova si prostě zaplatíte. Lidé co budou na místě si také museli zaplatit aby to celé viděli živě. Nevím přijde mi, že je kolem toho zbytečný povyk.

ristii
Host
ristii

a ty už jsi 1 zaplatil ( poslal na hru love?) a chces platit znovu? a nechces zaplatit i mě, ty rád platíš zbytečně něco co už jsi zaplatil ( daroval)? chceš poslat číslo učtu? chapu ty co přispěli a chtelo se na ně srát, aby nějak zmrd vydělal víc penez