Baldur’s Gate 3 bude v předběžném přístupu hratelné ještě letos

Foto: Baldur's Gate 3

Určitý náznak toho, že Baldur’s Gate 3 vyjde ještě letos, poskytl už před pár dny Google v rámci informací o jeho platformě Stadia, na níž toto očekávané RPG také míří. Vývojářské studio Larian tuto informaci nicméně záhy dementovalo s tím, že jejich titul byl jmenován chybně.

Nicméně společnost Hasbro, k němuž patří poskytovatel licence Dungeons and Dragons, Wizards of the Coast, na veletrhu New York Toy uvedla, že Baldur’s Gate 3 by skutečně mělo být hratelné ještě letos. Ale nikoliv coby hotová hra, nýbrž v rámci předběžného přístupu.

I to je velkou novinkou, protože předtím jsme o tom, že by se hra objevila v Early Accessu na Steamu, nevěděli. U podobně velkých titulů to přeci jen nebývá zvykem. Stále každopádně nevíme, jak bude tato fáze vypadat a především jak bude dlouhá.

Hasbro také uvedlo, že na letošek jsou v plánu dvě hry s licencí D&D. Kromě Baldur’s Gate 3 to bude také akčnější Dark Alliance. Do roku 2025 bychom se pak každý rok měli dočkat alespoň jedné hry z tohoto univerza. Ostatně, velkou ofenzívu v tomto směru už dříve oznámilo samotné Wizards of the Coast.

Baldur’s Gate 3 se má obšírněji představit 27. února v rámci veletrhu PAX East, kde dojde ke streamingu samotného hraní. Brzy tak zjistíme, jak se pokračování legendární série bude hrát a jak bude vypadat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na