Battlefield 6 vyjde nejdříve v roce 2021. EA počká na nové konzole

Aktuální investorská konference Electronic Arts ku příležitosti zveřejnění finančních výsledků za druhý kvartál fiskálního roku 2020 se nesla zcela ve znamení takzvaných “live service” ve hrách. To se ve velkém týká také série Battlefield. Ta by se dalšího pokračování měla dočkat nejdříve v roce 2021, aby vytvořila dostatečný prostor pro dlouhodobé fungování Battlefieldu 5, který bude dále podporován a rozšiřován (naposledy přibyla tichomořská fronta).

Andrew Wilson další díl Battlefieldu, ať se bude jmenovat jakkoliv, v podstatě potvrdil a je třeba říct, že to není žádné velké překvapení. “Naše značka Battlefield a její komunity jsou pro nás velmi důležité. Budeme vydávat nový obsah a zkoumat nové možnosti pro Battlefield 5, a to v průběhu celého fiskálního roku 2021. Další Battlefield vyjde ve fiskálním roce 2022 a přinese inovace, které umožní next-gen platformy. To by mělo vést k rozšíření hráčské obce na konzolích,” uvedl Wilson.

Fiskální rok 2022 začíná 1. dubnem 2021. S vydáním Battlefieldu 6 tak počítejme někde v následném období. Nabízí se přitom předvánoční sezóna, která je pro největší blockbustery ze stáje EA typická.

Slova Andrewa Wilsona dokládají, že datum vydání dalšího Battlefieldu není určeno pouze ambicemi Battlefieldu 5 v oblasti “live service”, ale také snahou vydat novinku pro chystané konzole Playstation 5 a Xbox Project Scarlett, aby bylo možné plně využít jejich funkcí a výkonu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na