Bethesda doživotně zrušila účty hráčům za homofobní výroky ve Falloutu 76

Foto: Bethesda

Společnost Bethesda se rozhodla k radikálnímu kroku, jehož cílem je zajištění bezpečného a tolerantního prostředí pro hráče Falloutu 76. Několik hráčů šikanovalo ostatní hláškami, ve kterých oznamovali, že přišli “vymýtit všechny homosexuály”.

Na případ upozornili hráči, kteří byli tímto chováním postiženi. Případ přitom museli zdokumentovat na videu, zveřejnit ho a vyzvat Bethesdu k nápravě. Fallout 76 totiž zatím neobsahuje funkci, která by umožnila nahlásit takzvané “toxické hráče” přímo v rámci hry.

Bethesda nejprve reagovala tím, že dotyčným hráčům suspendovala účty na tři dny. Poté, co byly předloženy další důkazy nevhodného chování, rozhodla se jim do hry znemožnit přístup navždy.

Jeden z hráčů, který ostatní ponižoval, vystupující pod nickem NathanTheHicc, se k případu vyjádřil s tím, že se nebude omlouvat. Proti homosexuálům prý nic nemá a byla to pouze zábava, které se rozhodl ten den věnovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vietrak
Host
Vietrak

Videl jsem video kde byl onen utok zaznamenan a ani se nedivim, ze se jim dostalo posmechu. Nic proti gayum, ale nejspis bych se taky zasmal kdybych narazil na particku svalovcu ve slipech s kovbojskymi klobouky na hlavach 😀 Kazdopadne reakce utocniku byla celkem pres caru, ale dozivotni ban…? Prisny to trest.

Scary
Host
Scary

Tak je to spravne udelali dobre Bethesda super !

Škorpion
Host
Škorpion

To sem zvedav kdy zablokují mě.Pamatujete na šíleného kněze s filmu “Johnny Mnemonic”? Tak takhle se prezentuju ve F76 😂

funboy
Host
funboy

teplouši

Škorpion
Host
Škorpion

Oblek PASTORA (Pastor je titulem duchovních v některých protestantských církvích) se ve Falloutu 76 vyskytuje “ghoule”, jenže to ty zdá se nevíš, protože znáš Fallout 76 jen díky recenzím.