BioWare prý pracuje na Mass Effect 5

Vývojářské studio BioWare za sebou nemá nejlepší roky. Po ne úplně povedeném Mass Effectu: Andromeda vypustilo na trh svou dosud největší hru Anthem, která však zpočátku propadla a nyní ji tvůrci dávají horko těžko dohromady. Brzy by měl údajně proběhnout její kompletní restart.

Přeci jen se ale možná blýská na lepší časy. Vydavatel EA coby majitel snad konečně pochopil, kde je hlavní síla tohoto studia. Tvůrci tak mohou pracovat na očekávaném Dragon Age 4, které již bylo oznámeno. A podle všeho se pustili také do pokračování další své oblíbené série, kterou je Mass Effect.

Tvrdí to dobře informovaný autor magazínu Kotaku, Jason Schreier, který má v BioWare tradičně skvělé kontakty. “Nový Mass Effect se nachází ve velmi rané vývojové fázi,” uvádí Schreier. Vzniká v edmontonských kancelářích firmy a vývoj vede Mike Gamble, který byl výkonným producentem Anthem.

Odpovídalo by to také dosavadnímu způsobu práce studia. To vždy hlavní kapacity soustředí do vývoje jedné hry, kterou je nyní Dragon Age 4. Menší tým pak vyčlení na přípravu dalšího projektu, jímž má být právě Mass Effect 5 (byť to zřejmě jako v případě Andromedy bude bez číslovky). Jakmile bude dokončeno DA 4, dostane hlavní pozornost právě nový Mass Effect.

Pochopitelně to znamená, že si na hru ještě docela dlouho počkáme. K vydání Dragon Age 4 dojde pravděpodobně až v roce 2021 a Mass Effect 5 pak bude potřebovat přibližně další dva roky plnohodnotného vývoje.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na