Bitva o Stockholm. Ubisoft přetahuje EA lidi do nového studia

Patrick Bach. Nic vám to jméno neříká? A co hry jako Rallisport Challenge, Mirror’s Edge nebo Battlefield 1? Už se chytáte? Tak právě na těchto titulech mimo jiné dotyčný pracoval jako jeden z hlavních manažerů stockholmského studia EA DICE, které jako ještě samostatné vystupovalo pod značkou Digital Illusions.

S tím už je ale několik měsíců konec a nyní se ukazuje, proč se Bach pustil lukrativního místa. Stává se totiž ředitelem nově otevřeného studia Ubisoft Stockholm. Kdo by s ním snad chtěl pracovat, má jedinečnou příležitost. Studio vzniká v podstatě na zelené louce a jedním z nejbližších Bachových úkolů je najmout přibližně 100 nových lidí. Vzhledem k tomu, že Stockholm tolik volných vývojářů pravděpodobně nemá a stěhování za prací také bude spíše omezené, dá se očekávat velká přetahovaná s EA DICE (přes 600 lidí) o zaměstnance. Ti z toho jistě budou jen profitovat, protože si mohou říct o lepší podmínky.

Práce na adaptaci Avatara

Ubisoft už jedno studio ve Švédsku má. Jde o Massive Entertainment, které stojí za komerčním hitem The Division a které sídlí v jiném švédském městě Malmö. Také zde mimochodem hledají nové tváře. Stockholmské studio Ubisoftu má s kluky a holkami z Massive spolupracovat na nových AAA hrách. Patrick Bach zatím jmenoval hry na motivy filmové série Avatar.

Ubisoft nadále mohutně expanduje, dnes má po celém světě třicet studií a zaměstnává kolem deseti tisíc lidí. Jeho značkám se v poslední době nadmíru daří.

Představení Ubisoft Stockholm

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na