Blizzard bude ve Starcraftu 2 prodávat fanouškovské modifikace. Kolik budou ty nejlepší mapy stát?

Společnost Blizzard chystá pro Starcraft 2 zásadní patch na verzi 4.3.0. Ten bude mimo jiné podporovat takzvané prémiové modifikace, o kterých už se nějakou dobu v souvislosti s nejoblíbenější online strategií mluví.

V rámci Starcraft 2 Arcade budou moct fanoušci nabízet obzvlášť povedené modifikace a mapy za finanční úplatu. Dosud byly takové přídavky přitom publikovány zdarma a hráči tak měli neustále nový obsah bezplatnou formou, což je také jeden z důvodů dlouhověkosti Starcraftu 2.

To se nyní změní a prvními vlaštovkami budou dvě fanouškovské mapy Ark Star a Direct Star, které Blizzard ve spolupráci s moddery Pirate a Tya proměnil v prémiové mapy. Fanouškovské kreace by se měly prodávat přibližně za 5 euro, tedy nějakých 125 korun. O příjem se Blizzard rozdělí s modderem v zatím neznámém poměru. Zatím není známo, kdy patch 4.3.0 vyjde, ale nejspíš to bude brzy.

Ark Star

Prémiová modifikace Ark Star od moddera Pirate je více než jen obyčejnou mapou pro Starcraft 2. Mění totiž realtime strategii na tahové RPG. Singleplayerový příběh se točí kolem Protossů a elitní jednotky templářů, kteří hledají zbraň jménem Ark Star. Sestavíte si tak vlastní tým a budete objevovat mimozemský herní svět. O RPG hratelnost se starají typické questy, rozvoj postav a správa inventáře. Podívejte se na první trailer lákající na mod Ark Star.

Desert Strike

Modifikace Desert Strike od moddera Tya je blíže původnímu Starcraftu se špetkou koření v podobě MOBA prvků. Jde o evoluční vývoj oblíbené komunitní mapy Desert Strike pro hru Heroes of the Storm. V arénovém stylu se zde utkají hráči v rámci PvP. Proti nepřátelům posíláte vlny jednotek, které ničí jeho základnu.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na