Blizzard oznámil Diablo 4

Bylo by opravdu velkým překvapení, kdyby se na BlizzConu 2019 Diablo 4 nakonec neukázalo. V předstihu jsme totiž upozornili na tolik úniků, že to už nemohla být náhoda. Naštěstí se tak stalo a milovníci této série akčních RPG se tak mohou těšit na další plnohodnotný díl.

Ten byl na BlizzConu uveden cinematickým filmečkem, který dlouho nechával hlavní odhalení v tajnosti. Přeci jen vypadal trochu jinak, než na co jsme z Diabla zvyklí. Působil lidštěji a realističtěji. A to je také nota, na kterou Blizzard chce v Diablu IV hrát. Hra by měla být trochu uvěřitelnější a zároveň temnější, což se k ní zcela jistě hodí.

Autoři přislíbili několik zajímavých věcí. Tou největší změnou bude dost možná větší orientace na svět Sanctuary jako takový. Popravdě, v minulých dílech mnozí hráči ani netušili, v jakém světě se pohybují. Teď se tedy dozvíme více o jeho historii, a to i pomocí různých postav.

Ze záběrů z hraní pak Diablo 4 působilo poměrně tradičně, byť se zdálo, že demo bylo šito trochu horkou jehlou a není tak plynulé, jak by si perfektní akční RPG zasloužilo. K vidění tu však byla například jízda na koni, která jistě změní pohyb po světě. Zatím byly představeny tři postavy: barbar, kouzelnice a druid. Celkem jich bude ale pět. Hlavním padouchem pak tentokrát nebude Diablo, ale královna sukub Lilith.

Diablo 4 bude v hratelné podobě přítomné na BlizzConu. Hra vyjde na PC, Playstation 4 a Xbox One. Datum vydání zatím není známo.

Diablo IV – cinematické oznámení

Diablo 4 – gameplay trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na