Blizzard představil Diablo Immortal. Není to vysněný čtvrtý díl, ale mobilní hra

Bohužel, toto není očekávané Diablo 4, o kterém se v minulých týdnech velmi spekulovalo. Vývojářské studio Blizzard ale každopádně dodrželo slovo a oznámilo v rámci značky Diablo velkou novinku. Je jí Diablo Immortal, což je verze oblíbeného akčního RPG pro mobilní zařízení.

Diablo Immortal je koncipováno coby MMORPG a Blizzard na něm spolupracuje s čínskou společností NetEase. K dispozici bude pro zařízení s operačními systémy Android a iOS.

Pokud jde o příběh, je Diablo Immortal situováno mezi Diablo 2: Lord of Destruction a Diablo 3.

Soudě dle zveřejněného gameplay materiálu (pod textem), zůstane Diablo Immortal i na mobilních telefonech věrno svému původu. Budete ovládat hrdinu jedné ze šesti různých tříd a využívat jeho různé schopnosti. Na výběr budou Barbar, Mnich, Kouzelník, Křižák, Lovec démonů a Nekromant.

Rozhodovat bude ovládání

Bojovat budete opět proti všem možným démonům v nejrůznějších dungeonech. A to nejen sami, ale typicky také ve skupinkách v rámci kooperace.

Ovládání Diablo Immortal bude řešeno tlačítky zobrazenými na displeji, což podle Blizzardu zajistí intuitivní hru. Jak dobře to nakonec bude fungovat, se teprve ukáže. Právě ovládání je často kamenem úrazu podobných mobilních titulů a velmi pravděpodobné bude rozhodovat o úspěchu či neúspěchu hry.

Datum vydání Diablo Immortal zatím nebylo oznámeno. Na oficiálním webu hry se už ale můžete zapsat do chystaných betatestů.

Diablo Immortal – trailer

Diablo Immortal – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na