Budovatelská strategie Manor Lords kombinuje Kingdom Come: Deliverance se Settlery

Foto: Slavic Magic / Manor Lords

Komu se líbil svět českého RPG opusu Kingdom Come: Deliverance, ale chyběla mu možnost postavit si v něm vlastní město, měl by se blíže podívat na nově oznámenou budovatelskou strategii Manor Lords. Zde totiž dostanete příležitost postavit si středověké město ve stylu The Settlers a navíc se účastnit taktických bitev.

Manor Lords sází na organické budování města bez rastrových políček. Své budovy tak můžete umisťovat na libovolná místa a navíc je natáčet tak, aby to dávalo smysl. Pomocí různých snappovacích nástrojů budete moct stavět velmi promyšlená sídla.

Chystaný titul nezastírá důraz na realismus. Veškeré stavby jsou inspirovány evropským stylem z 11. až 15. století a stejně tak organizace měst bude fungovat podle tohoto vzoru. Například pole bude nejprve zapotřebí zorat pomocí volů a ovce budou potřebovat velké louky a svého pastýře.

Zvláštností Manor Lords a zároveň jistým rizikem, zda si autoři neukousli příliš velké sousto, je to, že se nesoustředí pouze na budování města, ale nabídne také velké taktické bitvy. Pokud můžeme soudit na základě traileru, budou se jich účastnist stovky vojáků.

Bitvy mají být navíc velmi komplexní. Bude třeba dbát o věci jako formace, morálku mužstva, výdrž, počasí nebo výzbroj. Se správnou taktikou se můžete postavit klidně i přesile.

Manor Lords vstoupí už na podzim tohoto roku do fáze předběžného přístupu. První verze hry nabídne budování města, stejně jako management, umělou inteligenci nepřátel, diplomacii a dva čtvereční kilometry velkou mapu o 50 regionech, kde budou probíhat bitvy pěchoty.

Do vydání plnohodnotné verze Manor Lords uplynou ještě dva roky, pokud půjde vše podle plánu. V tomto čase chtějí tvůrci přidávat opevnění, na hradbách stacionované vojáky, jednotky se střelným prachem, kavalérii, obří endgame města a více map.

Manor Lords – trailer

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Orli
Host
Orli

Změnil bych ty slova “tvůrci” spíš na “tvůrce”. Na tomhle pracuje totiž jeden jediný člověk, Polák 🙂

Meli
Host
Meli

Další rome total war nuda