Call of Duty: WW2 si nezahrajete bez opravy. Hráči se bouří

Kdo si bude chtít zahrát chystanou střílečku z druhé světové války Call of Duty: WW2, bude si muset – kromě koupě samotné hry – stáhnout také patch, který vyjde v den vydání. Neplatí to přitom jen pro multiplayer, jak se mnozí domnívali, ale také pro příběhovou kampaň. Hra samotná je po koupi tedy v podstatě k ničemu.

Takzvaný “day one patch”, tedy oprava hry, která vychází hned v první den, je v herním průmyslu poměrně obvyklá. Tvůrci jejím prostřednictvím vychytávají chyby, které už nestihli opravit do finální “krabicové” verze hry, ale ještě na ně přišli do jejího vydání. Hráči tak mají v podstatě od počátku možnost hrát hru bez zbytečných chyb. Stažení této opravy ale nebývá povinné.

Ochrana proti pirátům

V případě Call of Duty: WW2 je tomu jinak. Podle všeho nejde ani tak o opravy chyb jako spíše snahu vydavatelské společnosti Activision zamezit předčasným únikům hry, ke kterým docela často dochází a které mohou ovlivnit následné prodeje. Soubor, který tvůrci v den zahájení prodeje vypustí, tedy bude svým způsobem nutnou součástí hry, která ji aktivuje.

Hráčská fóra jsou k takovému přístupu plná odmítavých reakcí. Budou to totiž právě platící zákazníci, kteří na tuto zvláštní protipirátskou ochranu doplatí. Budou potřebovat internetové připojení ke stažení opravy, případně může dojít k přetížení serverů, když si tolik hráčů najednou bude stahovat stejný soubor. Call of Duty: WW2 je totiž jednou z nejočekávanějších her roku. Vychází 3. listopadu na PC, Playstation 4 a Xbox One.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na