České studio Bohemia Interactive oznámilo Vigor. Jde o survivalovou akci z Norska, vyjde ještě před problematickým DayZ

Vývojářské studio Bohemia Interactive, které stojí za tituly jako Arma 3 nebo DayZ, oznámilo chystanou survivalovou hru jménem Vigor. vyjde exkluzivně pro Xbox One, a to již letos v rámci programu Game Preview.

Vigor bude moderní akcí z pohledu třetí osoby, která se odehrává v alternativní historii roku 1991, kde se lidstvo snaží vzpamatovat z nukleární války ve střední Evropě. Hra však bude umístěna v Norsku, přičemž první ukázky zahrnují mohutná pohoří, malebné fjordy i krásné louky.

Zdá se, že Vigor bude postaven na jednotlivých instancích určených pro hraní až 16 hráčů zároveň. Hra nabídne možnost výroby předmětů, stejně jako nějakou formu budování základny.

Tento rok vyjde placený Premium Founders Pack a v průběhu roku 2019 by měl následovat přechod na free2play model, kdy bude hra k mání zdarma.

Vigor je postaven na technologii Unreal engine 4, což je překvapivé, protože Bohemia Interactive obvykle používá svůj engine Real Virtuality. Zjevně je však osvědčená technologie od Epic Games lepší volbou.

Zůstává otázkou, nakolik se Vigor podaří Bohemia Interactive zrealizovat, když už má roky problémy s dokončením jiného svého titulu – DayZ. Ten podle všeho ve finální verzi nevyjde ani letos, a tak ho Vigor pravděpodobně ještě předhoní.

Vigor – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
nesto
Host
nesto

Mě by spíš zajímalo co vyjde až po DayZ 😀
Ale vypadá to dobře. Doufam jen, že to nebude další Battle Royle, ale něco originálního.