Chystá se střílečka Terminator: Resistance. Pracují na ní prznitelé Ramba

Koncem října vtrhne do českých kin nový Terminátor s podtitulem Dark Fate (Temný osud). A poněkud překvapivě o pár dní později dostane pobočníka v podobě akce Terminator: Resistance. Její přípravu oznámil vydavatel Reef Entertainment. Za vývojem stojí polské studio Teyon, které nechvalně proslulo titulem Rambo: The Videogame, který se v roce 2014 stal ukázkovým propadákem a dalším názorným příkladem toho, jak se hry podle filmů dělat nemají.

Terminator: Resistance bude singleplayerovou akcí a stejně jako snímek od režiséra Tima Millera a bude vycházet z událostí v Den zúčtování. Hra však s filmem nic společného mít nebude a představí vlastního hlavního hrdinu – Jacoba Riverse.

Ten je coby přeživší ve světě plném strojů určen Skynetem k likvidaci a musí se tak v postapokalyptickém světě prosadit proti zabijáckým terminátorům jako je T-800 (model Arnolda Schwarzeneggera) a “novým protivníkům v rámci univerza Terminátora”. Hlavním zdrojem inspirace byly pro autory první dva filmové díly.

Autoři toho na béčkovou akci, kterou Terminator: Resistance pravděpodobně bude, slibují překvapivě hodně, což hrozí především vznikem nepěkného guláše. Těšit se tak kupříkladu můžete na důležitá rozhodnutí, která budete činit v souvislosti s dalšími přeživšími, jež v rámci příběhu potkáte. Hra nabídne příběhové i vedlejší mise, díky kterým odemknete nové schopnosti hlavního hrdiny. Chybět by neměl ani crafting, kdy z posbíraného šrotu můžete nechat vzniknout různým předmětům.

Terminator: Resistance - screenshoty
« 1 z 11 »

Nezbývá než doufat, že to celé dopadne o pořádný kus lépe než zmíněný nebožák Rambo. Nabízí se samozřejmě otázka, proč držitelé tak slavné licence nechávají tvořit hry na její motivy ne úplně zdatné vývojáře, ale když už se stalo, tak bychom si přáli alespoň důstojnou béčkovou střílečku. Pokud by byla zdařile provedená, vlastně bychom si jí docela rádi zahráli.

Terminator: Resistance vychází 15. listopadu 2019, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One. Podívat se můžete na první trailer.

Terminator: Resistance – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na