Chystaná zombie akce World War Z zlevnila. Může si to dovolit díky přesunu na Epic Store

Vývojářské studio Saber Interactive v tiskové zprávě informovalo o zlevnění PC verze teprve chystané akce World War Z. Ta měla původně stát 39,99 dolarů, respektive euro, ovšem po zlevnění bude k mání za 34,99 dolarů (euro). Autoři si tento krok mohli dovolit díky exkluzivní distribuci prostřednictvím obchodu Epic Games Store. Ten si bere výrazně menší provizi než konkurenční Steam (12 % namísto 30 %).

Vybrali jsme si Epic Games Store, protože věříme v to, že jde o nejlepší cestu pro hráče i vývojáře. V první řadě je třeba říct, že tvorba hry je finančně náročná, a tak fakt, že dostaneme 88 % namísto 70 % znamená možnost investovat více do kvalit World War Z,” uvádí Matthew Karch, šéf Saber Interactive. “Za druhé tak můžeme přenést část úspor na hráče. Cena World War Z tak padá na 34,99 dolarů. Kdo si jí předobjednal za původní cenu, obdrží vratku ve výši 5 dolarů.

Pionýrem mezi velkými tituly ve spolupráci s Epic Games Store bylo nedávno vydané Metro Exodus, které to však od hráčů za přesun ze Steamu pořádně schytalo. Zároveň zatím nevíme, zda se tento krok vyplatil z hlediska prodejnosti, která může být výrazně nižší než na Steamu. Také v jeho případě došlo ke zlevnění, ale pouze na americkém trhu. Evropa platí stále stejnou cenu. To však pro World War Z neplatí – cena je snížena globálně.

World War Z vychází 16. dubna a kromě PC budou k mání také verze pro Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na