Crusader Kings 2: Holy Fury vrací hru ke křížovým výpravám. Půjde o dosud největší rozšíření

To, že v Crusader Kings 2 jde o křížové výpravy křesťanů proti pohanům, je zapsáno v samotném názvu hry, ovšem řada přídavků ke hře se v minulosti od této hlavní myšlenky odchýlila. Autoři zkrátka viděli spoustu jiných příležitostí, jak hru nastavovat. V roce 2018 se ale konečně vrací k jádrovému konfliktu svého titulu z žánru “grand strategy”.

Crusader Kings 2: Holy Fury bude dosud největším rozšířením velmi oblíbené hry. Do centra dění se vrací křižácké výpravy, které se dočkají zcela nových eventů. Na důležitosti opět získá vztah k papeži, takže kdo se bude chtít stát císařem, těžko se vyhne cestě do Canossy.

Důležitým faktorem Holy Fury bude pobožnost. Kdo bude žít obzvlášť pobožným životem, což se projeví především tak, že bude činit vše, co papeži na očích uvidí, může se stát dokonce svatým.

Změn se dočkají také “pohanské” národy, které budou tvořit komplexnější společenství. Jinak bude řešeno například dědictví, o němž bude rozhodovat Rada nejstarších. Svou roli budou hrát legendární pokrevní linie, takže ten, kdo prokáže, že pochází z krve Attily, získá coby válečník značné výhody.

Hráči dostanou v Crusader Kings 2: Holy Fury možnost reformovat vlastní církev a podle všeho bude možné dokonce formovat vlastní náboženský směr, který může vyznávat mírumilovnost, ale také krvelačnost.

Velmi zajímavě se jeví také možnost použít před každou partií mocný generátor celé mapy, který vytvoří zcela náhodné hranice, jména, kultury a náboženství v rámci Eurasie.

Crusader Kings 2: Holy Fury – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na