Chcete si zahrát Cities Skylines, Europa Universalis 4 nebo Crusader Kings 2 bez počítače? Bude to možné, chystají se deskové hry

Společnost Paradox Interactive udělá ze svých největších strategických značek deskové hry. Ještě letos by v této podobě měly vyjít tituly Cities Skylines, Europa Universalis 4, Crusader Kings 2 a Hearts of Iron 4. 

Paradox je v tomto případě pouze poskytovatelem licence, nikoliv samotným tvůrcem deskových her. Ty jsou financovány prostřednictvím kampaní na Kickstarteru. Stolní hry by se každopádně měly nést v duchu svých předloh a být jim maximálně věrné, samozřejmě s potřebnými úpravami pro jiný způsob hraní. Například v Crusader Kings se tradičně zhostíte role panovníka, jehož cílem je ovládnout celou Evropu, a to politikou, intrikami nebo válkami.

Jak známo, ve virtuální podobě trvaly jednotlivé partie zmíněných her hravě desítky hodin. Pro potřeby deskových her došlo v tomto ohledu k jisté redukci. Jedna partie v Crusader Kings bude trvat tři až čtyři hodiny, ale třeba v Hearts of Iron průměrně osm. Europa Universalis by se měla pohybovat někde mezi a Cities Skylines potom nabídnou nejjednodušší zážitek.

V případě deskových her nepůjde o levnou záležitost. Cena je známá pouze u Crusader Kings a činí 60 euro, tedy přibližně 1500 Kč. Na videu se můžete podívat na způsob, jakým Paradox deskové hry představil.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na