Imperator: Rome ve vývoji. Jde o novou gigantickou strategii od Paradoxu

Fanoušci komplexních tahových strategií se před víkendem předháněli v tom, jakou ze svých sérií společnost Paradox Interactive obohatí pokračováním. Bude to Crusader Kings, Europa Universalis nebo Hearts of Iron? Co titul, to velmi pevná komunita hráčů, kteří sázeli na svého koně. 

Výsledek na první pohled neuspokojil nikoho. Vždyť Imperator: Rome vypadá jako zcela nová značka a to je také cílem. Přesto je na druhý pohled patrné, že tohle není nic jiného než pokračování Europa Universalis: Rome z roku 2008.

Imperator: Rome má být až do svého vydání v roce 2019 a ještě nějakou dobu poté novou vlajkovou lodí Paradox Interactive. Tedy hrou, od které si tito prověření tvůrci košatých strategií slibují nejvíce a na kterou do značné míry sází svou budoucnost.

Dosud nejpodrobnější mapa

Jak už asi tušíte, Imperator: Rome bude situován do období antického Říma, přičemž jeho rozlehlá mapa bude sahat od národů Středomoří až po indický subkontinent a má být dosud nejdetailnější, jakou kdy nějaká hra od Paradoxu nabídla. Časovým rozmezím je potom vrcholná fáze městského státu Atény kolem roku 450 před naším letopočtem až po zenit Římské říše kolem roku 0. Chopit se můžete buď přímo římského státu nebo některého z jeho mnoha vyzyvatelů.

Z Crusader Kings 2 dědí Imperator: Rome mnohostranné osobnosti, které ovlivní například konání římského aristokratického stavu. Tito římští občané ovládají osudy jednotlivých měst a provincií a i v roli velkého vládce se budete muset vypořádat s přáními těchto politiků.

Společnost bude rozvrstvena do několika tříd. Jsou tu občané, svobodní lidé, kmenoví příslušníci a otroci. Každá z vrstev přináší určité výhody, například jako lidská surovina pro válku. V rámci války se liší strategie jednotlivých národů a každý z národů pak navíc může volit z různých taktik.

V časech míru se budete muset starat o budování infrastruktury, která zahrnuje ulice, budovy a obranné systémy.

Imperator: Rome – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host
Martin

“Časovým rozmezím je potom vrcholná fáze městského státu Atény kolem roku 450 před naším letopočtem až po zenit Římské říše kolem roku 0.”

Jen technická poznámka – rok 0 není zrovna zenitem Římské říše, ale spíše počátkem. Základní hra se bude tedy týkat období Římské republiky a jedním z prvních větších DLC bude období císařství, tj. zhruba rok 0 – 5. století n. l.

Jakub
Host
Jakub

Fanoušci komplexních tahových strategií se před víkendem předháněli v tom, jakou ze svých sérií společnost Paradox Interactive obohatí pokračováním. Bude to Crusader Kings, Europa Universalis nebo Hearts of Iron?

Tak zrovna ani jedna z těchhle tří to dost dobře být nemohla, protože jsou dost nové a CK2 a HoI4 dostávají DLC. Debata byla mezi Victoria 3 a Rome 2