Oznámena strategie Age of Wonders: Planetfall. Oblíbená série mění fantasy prostředí za sci-fi

Tři roky bylo kolem vývojářského týmu Triumph Studios nebezpečně ticho, ale teď už konečně víme, čemu se Nizozemci ve spolupráci se svým vydavatelem Paradox Interactive celou tu dobu věnovali. Podle očekávání jde o pokračování oblíbené strategické série Age of Wonders. 

Jednou z jistot kolem této dosud třídílné série bylo to, že se odehrávala ve fantasy prostředí. Jenže nově oznámené Age of Wonders: Planetfall tento pilíř s veškerou možnou razancí bourá a sérii přemisťuje rovnou do vod science-fiction.

Podíváte se do cizího světa, který je v troskách a který si žádá, abyste se ho se svou zvolenou frakcí chopili a znovu vybudovali. V nejlepší tradici takzvaných 4X her (Explore, Expand, Exploit & Exterminate) budete objevovat, rozšiřovat se, využívat zdroje a likvidovat soupeře.

Age of Wonders: Planetfall nabídne příběhovou kampaň, náhodně generované mapy, stejně jako multiplayerová klání. Bude přitom jen na vás, jak se rozhodnete postupovat a zda k vítězství dojdete diplomacií, válkou nebo pokročilými technologiemi. Nejspíš to ale bude kombinace všeho.

V základních rysech připomíná Age of Wonders: Planetfall ze všeho nejvíce hry jako Beyond Civilization nebo Endless Legend. Tradice série však velí, že důraz bude kladen na bitvy. Age of Wonders vždy v jejich tahovém provedení excelovaly. Nutno dodat, že zveřejněné obrazové materiály vypadají skvěle a svědčí o vysokých produkčních hodnotách hry.

Age of Wonders: Planetfall zatím nemá datum vydání, počítáme však, že se na trhu objeví v roce 2019.

Age of Wonders: Planetfall – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na