Cyberpunk 2077 bude reflektovat politická témata. Stejně jako jeho předloha a Zaklínač

Skutečnost, že tvůrci chystané online akce The Division 2 dopředu deklarovali snahu držet svou hru dále od politických témat, vyvolala v herní komunitě značnou diskuzi. A jak už to tak bývá, otázky začaly padat i směrem k vývojářům dalších velkých titulů. Jako například Cyberpunk 2077, na kterém pracují v polském studiu CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 je hrou o mocných lidech nahoře a bezmocných dole. Tato moc může vycházet z peněz, hierarchie, technologie a násilí. Původní desková hra Cyberpunk 2020 vyjadřovala komplexní kritiku světa jejím autorem. Stejně tak jsme postupovali v Zaklínačovi. A v našich hrách se ani nadále nebude těmto souvislostem vyhýbat. Naopak, domnívám se, že přesně tím se odlišujeme od ostatních. Cyberpunk je skrz naskrz politickým žánrem a stejně tak politickou značkou,” uvedl designér questů Patrick Mill.

Nezbývá než souhlasit a radovat se z toho, že alespoň u některých tvůrců velkých her nevítězí snaha o maximální politickou korektnost, která ve výsledku vede jen k tomu, že hry působí příliš sterilně.

Cyberpunk 2077 - screenshoty
« 1 z 50 »
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na