Darksiders Genesis oznámeno. Překvapivě jde o diablovku, podívejte se na trailer

Darksiders Genesis je na první pohled přesně tím, co fanoušci od čtvrtého dílu oblíbené série čekali – a přesto něčím zcela odlišným. To, že po třech jezdcích apokalypsy, kteří obstarali tři dosavadní díly, přijde čtvrtý (Strife), bylo nasnadě. A to, že tento pistolník přinese akčnější hratelnost, v podstatě také. To vše je splněno, akorát se to hraje z top-down perspektivy, podobně jako Diablo.

Darksiders Genesis tak není plnohodnotným čtvrtým dílem série, ale spin-offem. Série tak narušuje svou tradici, ale zároveň plní hlasité přání hráčů: možnost zahrát si s ostatními v kooperaci. Ta sice není možná se všemi apokalyptickými jezdci, nýbrž pouze s Válkou (War) coby hlavním parťákem Sváru (Strife).

Značka je v dobrých rukou

Z prvního traileru je jasně vidět, že kromě kosení nepřátelských monster ve velkém, zůstane zachován také důraz na překonávání různých překážek a platforem. Také vizuální styl zůstává do značné míry zachován. Ostatně není divu, vždyť Darksiders Genesis jsou dílem nového studia, za kterým ale stojí jeden z duchovních otců původních Darksiders – Joe Madureira, který nechal vzniknout jedinečnému designu a stylu série.

Madureira nějakou dobu pracoval pro Gunfire Games na Darksiders 3. Pak se ale rozhodl jít vlastní cestou a založil si studio Airship Syndicate, které vytvořilo povedené Battlechasers: Nightwar a od THQ Nordic záhy dostalo zakázku právě na Darksiders Genesis.

Darksiders Genesis vyjde na PC, Playstation 4, Xbox One a – překvapení – také Google Stadia. Datum vydání zatím nevíme, ale dost možná se tak stane v rámci spuštění služby Stadia v listopadu tohoto roku.

Darksiders Genesis – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na