Devil May Cry 5 je v podstatě jistotou. Masivní únik informací

Skupina fanoušků této oblíbené herní série zveřejnila spoustu uniknuvších informací o chystaném Devil May Cry 5. Ten by měl navázat na první čtyři díly, po kterých v roce 2013 následoval svého druhu reboot série DmC: Devil May Cry od studia Ninja Theory. První čtyři díly měl na svědomí samotný Capcom, který by se měl postarat také o pětku. Nové informace však zatím oficiálně nekomentoval.

Hra už je podle všeho ve vývoji dva roky a navazuje přímo na Devil May Cry 4, zatímco DmC v podstatě ignoruje. Ředitelem vývoje je Hideaki Itsuno, který je vedle série Devil May Cry zodpovědný také za Dragon’s Dogma. Jako termín vydání je uveden listopad 2018, přičemž hra měla být původně představena už za pár dní na prosincové Playstation Experience. Sony však nakonec rozhodlo, že některé tituly – mezi nimi také Devil May Cry 5 – přesune až na E3 2018. Pokud se divíte, že o něčem podobném rozhoduje právě Sony, je tomu tak proto, že přispívá Capcomu na vývoj. Zda to znamená, že se hra objeví jako další velká exkluzivita pouze pro Playstation 4, zatím však jisté není.

Frenetické souboje

DMC 5 má nabídnout hned tři hratelné postavy, mezi nimi Danteho a Nera, třetím do party pak bude nový charakter. Hlavním protivníkem bude “Prince of Darkness”. Zda tento titul připadne opět Mundusovi, zatím nevíme. V příběhu však své slovo budou mít opět Virgil a Trish. Děj by přitom měl ukázat novou, vážnější stránku Danteho, aniž by ale hra rezignovala na typicky cool inscenaci bojů.

Devil May Cry 5 má standardně běžet při 60 snímcích za sekundu a slibuje otevřenější a větší úrovně, nepůjde však o otevřený svět. Po každé kapitole dostanete typické hodnocení a těšit se můžete na novou kamerovou techniku, která přijde ke slovu v soubojích. Ty mají v některých případech čítat podstatně více soupeřů než je pro sérii obvyklé.

Kdo ví, možná se po tomto nechtěném odhalení dočkáme oficiálního oznámení DMC 5 dříve než na E3 2018.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na