Čínský gigant chystá konkurenci úspěšnému Playerunknown’s Battlegrounds. Jmenuje se Europa

To, že si čínské firmy nic moc nedělají z kopírování až klonování západních produktů, už něco vědí třeba automobilky a stále častěji se s tím potýkají také herní vývojáři. Čínský chlebíček teď zakouší super úspěšná hra Playerunknown’s Battlegrounds, kterou se jal velmi zdatně kopírovat čínský gigant Tencent. Chystaný klon se bude jmenovat symbolicky – Europa.

Tencent pochopitelně neříká nic o tom, že by mělo jít o kopii PUBG, zkušenému oku ale stačí pohled na pár základních parametrů. Stovka hráčů se střetne na ostrově, přežít může pouze jeden – a mezitím vás čeká spousta akce. Europa by boje na zemi měla rozšířit také o souboje na vodě a ve vzduchu, což je přeci jen aspekt, který by hru mohl od jejího vzoru trochu odlišit. Nabídne také zničitelné prostředí a dynamický systém počasí.

Vydání už je na spadnutí

Je zajímavé, jak dlouho držel Tencent vývoj hry v tajnosti. Hra už je v pokročilé fázi a na prosinec se plánuje velký betatest. Ostatně, už teď se můžete podívat na video z hraní. Vývoj tak zjevně běžel velmi razantním tempem a Tencent na něj alokoval značné množství tvůrců. To pro tohoto giganta není žádný problém. Hru pohání interní engine Quick Silver.

Zajímavé na tom je, jak tato společnost postupuje na všech frontách. Nejprve chtěla koupit tvůrce celého Playerunknown’s Battlegrounds, studio Bluehole, pochopitelně včetně jejich největšího klenotu. Když se to nepovedlo, alespoň s nimi domluvila výhradní zastoupení PUBG v Číně a slíbila ho upravit podle socialistických hodnot. Aby toho nebylo málo, včera oznámily Tencent a studio Bluehole, že chystají mobilní verzi Playerunknown’s Battlegrounds.

Europa – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na