Playerunknown’s Battlegrounds dostane v Číně “socialistické úpravy”

Čínský technologický gigant Tencent s velkou parádou oznámil, že získal práva na provozování superúspěšné multiplayerové akce Playerunknown’s Battlegrounds v nejlidnatější zemi světa. Je jasné, že to je obchod z říše snů.

Nebude to ale zadarmo. To, že se Tencent hry Playerunknown’s Battlegrounds ujal, ji v podstatě zachránilo od zákazu v Číně. Zdejším úřadům se totiž nelíbilo, že se neřídí socialistickými hodnotami, ať už si pod tím představují cokoliv.

Socialismus, kultura a morálka

Hra je navíc podle čínských úřadů příliš násilná, což je poměrně zvláštní tvrzení, když je na trhu mnoho ještě krvavějších titulů. Ale Tencent samozřejmě umí s místními regulátory vycházet, a tak vydal prohlášení: “Tencent provede úpravy obsahu a zajistí, že tento bude odpovídat socialistickými hodnotám, tradiční čínské kultuře a jejím představám o morálce.

Zatím je otázkou, do jakých přesně změn se společnost pustí. Mohou to být změny kosmetické ve stylu “vlk se nažral a koza zůstala celá”, ale samozřejmě i takové, které do značné míry změní zážitek ze hry. Pak je otázkou, zda s tím místní hráči budou spokojeni a nedají raději přednost oficiální verzi na Steamu, kterou si v mezidobí, kdy hra nebyla na čínském trhu dostupná, velmi oblíbili.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na