Hráči masově migrují z Windows 10 na Windows 7. Může za to PUBG?

Stejně jako každý měsíc zveřejnil Steam i tentokrát hardwarový průzkum mezi hráči, kteří tuto platformu používají a dali souhlas ke sběru dat.

Většinou jde o zajímavou sbírku dat o tom, jaký hardware a operační systém je u hráčů nejoblíbenější. Statistiky za říjen 2017 jsou ale doslova šokující. Podle nich nastal stěží pochopitelný přesun hráčů z operačního systému Windows 10 zpět na Windows 7. Přitom v předchozích měsících byl trend přesně opačný a Windows 10 citelně posilovalo.

Windows 7 je jednička

Došlo to dokonce tak daleko, že Windows 7 v 64bitové verzi je dnes mezi uživateli Steamu na prvním místě. Využívá ho s velkým odstupem 63,60 procenta všech hráčů. Ještě v září byl jeho podíl přitom pouhých 22,59 %.

Na druhém místě se v říjnu umístil Windows 10 (64bit) s podílem 28,23 %, když ztratil 17,14 % oproti předchozímu měsíci. Na první pohled by se dalo usuzovat na chybu, ovšem společnost Valve, která Steam provozuje, si za daty pevně stojí.

Klíčem k záhadě je řeč

Data o operačním systému je v tomto případě zapotřebí propojit s daty o používané řeči, která Steam rovněž uvádí. Zde se také děly věci. Čínština za říjen posílila o 26,83 % na aktuálních 56,37 %, čímž se stala nejpoužívanějším jazykem hráčů na Steamu. Podíl angličtiny pak klesl na 21,34 %.

Vypadá to tedy, že jsme svědky masového nástupu čínských hráčů na Steam, z čehož má společnost Valve jistě velkou radost, protože už tak rekordní zisky jí ještě porostou. Největším dílem pravděpodobně přispěl titul Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG), který je v asijském prostoru (ostatně jako všude jinde) nesmírně populární. Dokonce tolik, že Čína zvažuje jeho zákaz. Nápor hráčů dokonce v poslední době vedl k problémům se servery Playerunknown’s Battlegrounds (recenze).

PUBG je možné spustit pouze prostřednictvím Steamu a v Asii lze předpokládat vyšší výskyt starších PC, které mají dosud nainstalované Windows 7.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
SeeJay
Host
SeeJay

Sry, ale stalker je dost stará hra, navíc podpora na win7 dlouho nevydrží, aby donutili zakoupení nové verze, takhle je to už dlouho a se vším. Nic mě nepřekvapuje, hraju PUBG už dlouho na win 10 a problém jsem nikdy neměl.

Jindrich Tandara
Host
Jindrich Tandara

Nedokažu si ani představit dnes nemít Win 10 a návrat na jiné bych nikdy neudělal a to hraji hry opravdu hodně a ještě jsem nenarazil na hru co by nešla.

kober otto
Host
kober otto

je to asi nutnost hráčú-podobnost čistě náhodná-mám 3 stalkery.v7 bez problému-přechodem na 10 nefunkční-uvažuji o návratu na 7 ale nevím JAK.je mi78 let.

JJ
Host
JJ

To je zase článek a populistický nadpis !! Z textu jasně vyplývá, že žádní hráči nepřecházejí z W10 na W7, ale že na steam přichází hromada nových hráčů z Asie, kteří mají starý W7 a svým počtem tak upravuji statistiky.