Diablo 4 bude obsahovat mikrotransakce

Foto: Diablo 4

Informace, která se v minulých dnech objevila v řadě médií, a sice, že Diablo 4 nebude obsahovat mikrotransakce, byla mylná. Blizzard jejich přítomnost ve hře potvrdil v rozhovoru s jedním streamerem. Podle všeho však půjde pouze o předměty kosmetického charakteru.

Nalijme si čistého vína. Diablo 4 bez mikrotransakcí by bylo vlastně velkým překvapením. To se bohužel nekoná. Hru ostatně vydává kolos Activision, jehož hlavní motivací je uspokojit akcionáře co možná nejvyšším ziskem. A toho se v dnešní době nejlépe dosahuje prodejem virtuálních předmětů, jejichž výroba nestojí absolutně nic.

To, že Diablo 4 bude obsahovat nějakou formu in-game obchodu, bylo v podstatě jasné už z prezentace hry na BlizzConu. A to proto, že autoři představili dosud nevídanou možnost individualizace vlastní postavy. A navíc koně, případně další mounty.

V Diablu 4 bude možné designově upravovat obličej a účes postavy, stejně jako opticky přizpůsobit koně. Díky takzvanému sdílenému světu, ve kterém bude veškeré dění probíhat, navíc narazíte na spoustu hráčů, kterým svůj “look” budete moct prezentovat. To by v tom byl čert, aby to celé nebylo děláno s cílem pořádné monetizace.

Blizzard nakonec přiznal barvu

V rámci BlizzConu tvůrci hry ještě uváděli, že ohledně mikrotransakcí “nemají žádné plány”. Je to pochopitelné, protože nechtěli kazit dobrou atmosféru, která kolem firmy spolu s novými oznámeními nastala.

Streamer Quin69 to ale z autorů přeci jen dostal. Nejprve zaznělo, že ve hře bude možné pořídit kosmetické předměty. Na doplňující otázku, zda půjde o mikrotransakce, odpověděl vývojář jednoduchým “Ano”. Konkrétní dotazy ohledně samotného in-game shopu však tvůrci zatím komentovat nechtěli. Je na to prý příliš brzy.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Shorty
Host
Shorty

Vypada to fakt drsne, ale mam strach ze to bude sracka a dopadne to stejne jako diablo 3 🙁 Blizzardu uz neverim dokat fakt neuvidim,

Venca
Host
Venca

No já teda oproti trojce žádný rozdíl nevidím… Nestvůry vypadají stejně, mapa vypadá stejně, animace kouzel vypadají skoro stejně, …….. v čem je ten rozdíl?

Dahakere
Host
Dahakere

Jestli to nebude tím, že to je pokračování stejné hry, která si zachovala stejný žánr.

Mezi 2 a 3 bylo 12 let. Mezi 3 a 4 to je zatím 7. Navíc si musí člověk říct, že technický pokrok tehdy v oblasti her byl skokový oproti dnešku.

A ano blesky furt vypadají jako blesky a kamení jako kamení. Nevím co by s tím měli dělat. 🙂